ТалаффусВироиш

Зарф

late

бевақтӣ
Сифат

late

дер

ТалаффусВироиш

Сифат

late

дер

Шакли феълиВироиш

late

  1. (Шаблон:label/labelШаблон:label/label) ягони ҳузур вачхи of ҷинси мардона

Сифат

late

дер

Зарф

late

  1. васеъ, ба таври васеъ
  2. дур ва васеъ, дар ҳама ҷо
  3. пурдабдаба, аз ҳад

Зарф

late

дер

Шакли феълиВироиш

late

  1. Як шакли latir.

ТалаффусВироиш

  • (Бразилия) ФАБ: /ˈla.t͡ʃi/

Шакли феълиВироиш

late

  1. сеюм шахси ягони (ele and ela, also used with você and others) present indicative of latir
  2. шахси дуюм ягони (tu, sometimes used with você) affirmative imperative of latir

Сифат

late

охири моҳи